Moje knihy

Dve mince nádeje

Nová kniha Najnovší, v poradí už osemnásty román Jany Pronskej je skvelým dôkazom jej rozprávačského majstrovstva a nevyčerpateľnej fantázie. Začítajte sa do očarujúceho ľúbostného príbehu a presvedčte sa, že niekedy stačí iba načiahnuť ruku a uveriť v zázrak lásky… Helena...

Jorga

Jana Pronská nám vo svojom najnovšom románe ponúka dlho očakávané pokračovanie bestselleru Kliatba, ktorý nedávno vyšiel v 3. vydaní. Dajte sa uniesť autorkinou fantáziou a ponorte sa do strhujúceho príbehu, v ktorom sa zavŕši osud ochrankyne Jorgy.  Zdá sa, že kliatba...

Diablova zajatkyňa

Vydanie je naplánované na 26.4.2018 Anotácia:  Až tragická smrť milovanej sestry prinúti rytiera Rolanda Geregyho pozdvihnúť meč proti krutosti županovho synovca. S pomocou verných druhov sa mu podarí dobyť kráľovský hrad, stane sa pánom Spiša a zároveň odsúdencom, na ktorého hlavu poľuje...

Kumánska princezná

Dátum vydania 10.11.2017  Julián Bakšai sa kvôli otcovým dlhom zaviaže, že bude slúžiť grófovi Ratoldovi a jeho zhýralému synovi Františkovi. Keď mu gróf po synovej smrti navrhne, aby od Kumánov priviedol jeho jediného vnuka, Julián neváha ani chvíľu: za odmenu mu totiž Ratold sľúbil...

Srdcom a mečom

Srdcom a mečom Kniha už je na pultoch kníhkupectiev   Buď mojim svetlom v tme, buď vodou, ktorá uhasí môj smäd, buď ohňom, ktorý ma zahreje...   Prológ      Búrka poháňaná vetriskom lámala stromy, predvádzala svoju silu a prišla nečakane. Dunivé hromy...
Záznamy: 1 - 5 zo 20
1 | 2 | 3 | 4 >>

Fotogaléria: Trochu inšpirácie

Blog

Ja a Haňa III.

22.08.2019 21:12
Ja a Haňa III. Ja šaľeny, načisto. Nehal som še nahvarec na čistu šaľenotu, no kedz Haňa na mne guľala beľma jak ščeňe, prisambožku, aj tak kňurala, aj krucila še kolo mňe a keby mala hvost, ta s nim tež zakruci. Nasľubovala doliny aj verhy, aj to, že mi už do šmerci pokoj da...

Ja a Haňa II.

15.06.2018 07:19
Jak všadzik na valaloch zvykne bic, aj na tej našej su ľem tri mesca, dze še ľudze shadzaju. Koscel karčma a ambulancia, v jednej paľcom hroži farar, v druhej karčmarka a v trecim doktor. Haňa odrovnala šickych troch. Farar hvareli, že kedz pridze Haňa na spovedz, šicke možu is...

Ja a Haňa I.

15.06.2018 07:18
Ja a Haňa      Mac za sušedu taku ľabdžu jak je Haňa, to chce mocnu naturu a v ušoch najmenej  dvojite štople. Kedz ona spušci, čuc ju v calim valale. Totej idze papuľa jak kure garlo, kedz zneše vajco. Najhorši je to po roboce, kedz je človek sterhany...

Dorianova kliatba

03.03.2018 18:56
Krehký príbeh lásky, ktorý môže rozbiť odhalená pravda.  Dorian Wayne je mladý muž, ktorý sa rád obklopuje umelcami a plnými dúškami si vychutnáva všetko, čo mu život v Londýne na konci 19. storočia ponúka. Do jeho života však vstúpi mladá nádejná maliarka Violette...

Tvrdohlavá princezná

09.10.2015 08:47
Tvrdohlavá princezná Tracy Anne Warrenová    Podmanivý príbeh z trilógie o troch princeznách, ktoré spojil osud a priateľstvo. Princezná Ariadne je znechutená londýnskou pokryteckou morálkou a túži po nezávislosti. Neverí, že stretne pravú lásku, a tak si namiesto...
Záznamy: 1 - 5 zo 21
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Newsletter

Prihláste sa k odberu newslettera:

Janka Pronská

Záznamy: 1 - 6 zo 18
1 | 2 | 3 >>

Novinky

Kliatba - recenzia od Koki

16.02.2017 14:03
Pekné, veľmi pekné. Príbeh v sebe nesie prvky fantasy, mystiky a trochu i rozprávky. Priznám sa, po tom, ako pani Pronská prezradila, že pracuje na knihe, v ktorej budú všetky tieto prvky (okrem rozprávky), vzbudila moju zvedavosť. Neodolala som! :-)   Pravdou je, že od...

Kliatba v druhom vydaní

16.02.2017 11:05
Kliatba dostala nový šat :)    Strhujúci romantický príbeh z pera obľúbenej spisovateľky. Pred mnohými stáročiami kliatba nešťastnej matky odsúdila Markusa Berzeviča na večný život – kliatba taká mocná, že sa ju nedarí zlomiť nijakými čarami. Keď Markus stráca aj poslednú iskierku nádeje,...

Janičiarova žena recenzia od Koki

16.02.2017 10:59
Keď sa rytier Richard Salmo vracia do pevnosti Litava, túži iba po tom, aby obnovil panstvo svojho otca. Vôbec neráta s tým, že ho očarí miestna dievčina, z ktorej sa vykľuje dcéra grófa Pálfiho. Gabriela má oči iba pre krásneho rytiera, a tak keď vysvitne, že otcovia dohodli ich sobáš, nemôže...

Recenzia Rebelka / Marek Zákopčan

16.02.2017 10:31
Legendami opradený pár v boji proti Turkom Akýsi šiesty čitateľský zmysel mi už po niekoľkých stranách napovedal, že Rebelka sa u mňa zaradí do TOP 3 najobľúbenejších kníh od Janky Pronskej. A nemýlil som sa. Spolu s ňou sa na pomyselnom rebríčku vyhrievajú Zlatníkova...
Záznamy: 1 - 4 zo 17
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

V roku 2018

moja kniha JORGA bola súčasťou fantastickej akcie knižného domu IKAR. Ďakujem

Awards Panta Rhei

Aj v tomto roku som bola nominovaná v kategórii Spisovateľka roka 2017, za čo vám, drahí čitatelia, zo srdca ďakujem. Je to pre mňa veľká pocta a česť. Ďakujem za každý váš hlas, ktorý sa rozhodnete dať aj tento rok mne. 

 

Krst 

Kumánskej princeznej


Som plná nádherných dojmov, ktoré vo mne budú rezonovať ešte dlho. 
Kumán


sku princeznú sme pokrstili v Bratislave 30. 11. v deň narodenín mojej maminy, v roku 2017, keď má moja dcéra 15 rokov, pätnástimi perličk

ami, pretože si myslím, že k princeznej sa hodia, a pätnástimi preto, lebo práve Kumánska princezná je moja 15. kniha. Bolo mi cťou, 

že ju pokrstila práve pani Olinka Feldeková a celým večerom nás sprevádzala Adriana Poláková, skvelá moderátorka a spisovateľka. Večer spríjemnil rovnako úžasný Peťo Cmorík a na želanie mi okrem iných zaspieval pieseň, pri ktorej mám stále zimomriavky - Spolu zostarnúť...  
Symbolická pätnástka je mojim šťastným číslom. 

 

xxxxxxxxxxxxxxxx

V tomto roku som bola nominovaná v prestížnej ankete AWARDS Panta Rhei na pozícii spisovateľka roka 2016.

Ďakujem, že vás moja tvorba oslovila a že ste zahlasovali na www.awards.sk

Aj vďaka vám som sa umiestnila na neuveriteľnom 3. mieste! Som šťastná a vďačná za túto skúsenosť! 

ĎAKUJEM!